Ar fotografuojate visoje Lietuvoje? Mūsų vestuvės Klaipėdoje.

Fotografuoju visoje Lietuvoje ir visur už Lietuvos ribų. Dar paminėsiu, kad Lietuvos teritorijoje visur važiuoju savo transportu, už kelionę papildomai mokėti nereikia. Už Lietuvos ribų – pagal individualų susitarimą.

Ar yra labai didelė problema fotografuojant pavažinėti per kelias vietas? Tiesiog vestuvių dieną norime pirmą kartą susitikti bažnyčioje, bet norėtųsi ir nufotografuoti mūsų abiejų pasiruošimo momentus. Gal galima išsinuomoti viešbučio kambarį ar pan.?

Išsinuomavus atskirus viešbučio kambarius, be abejo, būtų patogiau laiko atžvilgiu, nes niekur nereikėtų važinėti, o į bažnyčią Jaunikis gali išvažiuoti pirmas bei ten laukti atvykstant nuotakos. Tačiau tai tikrai nėra būtina, tuo labiau, kad kai namuose išlydi tėveliai, viešbutis nėra labai patogus pasirinkimas. Jei atstumas nėra labai didelis, pvz. apie 40 kilometrų, tuomet nuvažiuoti tikrai spėju visur ir tai nesudaro jokių sunkumų. Jei atstumas didelis, tokiu atveju siūlau fotografuoti tik nuotakos pasiruošimą, o jaunikio fotosesiją kompensuoju dienos metu. Tokia jaunikio fotosesija tikrai neužtrunka ilgai, apie 15 min. Vestuvių dienos ir fotografavimo planas derinamas individualiai su kiekviena Jaunavedžių pora.

Nuo kurios valandos geriausia pradėti fotografuotis vestuvių dieną?

Visuomet siūlau pradėti fotografuotis nuo pasiruošimo. Pavyzdžiui, nuotakai makiažas bei šukuosena baigiama daryti 10.00 val. tokiu atveju aš pas nuotaką siūlau atvažiuoti apie 9.30 val. ir prieš pradedant fotografuoti pačią nuotaką, užfiksuoju tokias detales kaip suknelė, bateliai ir kiti aksesuarai. Prieš atvažiuojant pas nuotaką, aplankau jaunikį ir nufotografuoju jo pasiruošimą. Taip mes sutaupome laiko ir niekur nereikia skubėti. Žinoma, kiekvienas atvejis skirtingas ir priklauso, ar jaunieji ruošis tuose pačiuose namuose, ar skirtinguose vietose, ar net miestuose, taip pat, ar pirmą kartą susitiks bažnyčioje, ar pas jaunąją ir pan. Būna, kad tenka fotografuoti tik jaunosios pasiruošimą ir su jaunikiu pasimatome ceremonijos vietoje, o būna, kad apskritai jaunuosius pradedu fotografuoti nuo bažnyčios, tad viskas derinama pagal Jūsų šventę.

Mes nesame labai fotogeniški ir apskritai nesame turėję foto sesijos, tačiau mums tikrai svarbu turėti gražias vestuvines nuotraukas, labai jaudinamės, kaip manote ar pavyks?

Atsakysiu trumpai – viskas tikrai pavyks! Jūsų jaudulys suprantamas, tačiau nebesirūpinkite šiuo klausimu, jei aš esu pakviestas į Jūsų šventę. Jūsų gražios nuotraukos yra mano atsakomybė ir aš tai garantuoju! Apie nefotogeniškumo mitą plačiau kalbu straipsnyje – Fotogeniškumas – mitas, kuriuo netikėkite.

Svarstome pasinaudoti ir filmuotojo paslaugomis savo vestuvėms, bet iškilo klausimas, ar Jūs netrukdysite vienas kitam, ar sugebėsite dirbti kartu?

Jei filmuotojas profesionalus, jokių keblumų tikrai nekils.

Mantai, jums turbūt teko nufotografuoti daug vestuvių, ar galėtumėte patarti kur ieškoti ar pats iš patirties gerą filmuotoją ir vestuvių vedėją?

Esu nufotografavęs daugiau nei 400 vestuvių ir per šį laikotarpį teko pažinti ne vieną savo darbą išmananti profesionalą. Jums pageidaujant, galėsiu rekomenduoti ne tik filmuotoją, vedėją, bet ir kitus vestuvių paslaugų tiekėjus. Tikrai nesu sudaręs jokių komercinių susitarimų, kurių skatinamas nuolatos dirbčiau su kitais vestuvių industrijos atstovais. Tiesiog rekomenduosiu, tokius žmones, kurie yra kūrybingi, gerbia savo klientus ir tikrai atiduoda save Jūsų vestuvių dienai. Kitaip tariant rekomenduosiu tik tokius žmones, kuriuos pats pakviesčiau į savo šventę.

Yra keli vestuvių portalai, kuriuose galima sutaupyti laiko išsiunčiant bendrą paklausimą su tikimybę gauti labiausiai tinkamus pasiūlymus.

Vasaros pradžioje dalyvavome draugų vestuvėse, tai fotografas buvo toks "paklydęs", kartais reikėjo net prašyti, kad fotografuotu, o ir draugai vestuvių nuotraukomis nėra labai patenkinti, nors sumokėjo nemažai. Kiek baisoka dabar renkantis fotografą, nes nuotraukos mums labai svarbu. Ar jūs Mantai tikrai mums garantuojate kokybiškas nuotraukas?

Tikrai gaila, kuomet kai kurie fotografai ne visai supranta savo misiją, o ir stokoja atsakomybės ar patirties.
Suprantu, jog jaunieji, o dažniausiai nuotakos, savo vestuves planuoja labai senai – juk dažna apie savo gražią suknelę svajodavo dar vaikystėj. Suprantu, kiek darbo ir energijos, o, ir ne paslaptis, finansinių resursų įdedama į vestuvių planavimą, bet gal pasakysiu kitaip: deja, mes su žmona gražių vestuvinių nuotraukų neturime. Nesileisiu į detales, kodėl tai įvyko, tačiau tikrai žinau, koks jausmas neturėti įamžintų vestuvių dienos atsiminimų. Vėliau, kuomet pats tapau vestuvių fotografu, prisiekiau sau, kad savo jauniesiems niekada neleisiu jaustis taip, kaip jautėmės mes. Mano jaunieji gaus tik aukščiausio lygio nuotraukas, arba, paprasčiau pasakius, tokias kokias norėčiau gauti aš pats. Toks mano požiūris į darbą, tam skirių labai daug savo energijos, ir tik su tokia atsakomybę atvyksių į Jūsų šventę!

Kiek laiko reikia skirti tik jaunųjų fotosesijai?

Kuo daugiau laiko laiko skirsite, tuo geriau. Kai kurios poros skiria 3 ir 4 valandas, kitos 1 valandą. Man svarbiausia užfiksuoti Jūsų vestuvių dienos momentai, tačiau aš taip pat suprantu, kad Jūsų vestuvių diena tai nėra Jūsų fotosesijos diena, vestuvės turi būti pagal Jus, o ne pagal fotografą, tad kiek skirsite, tiek tikrai ir pakaks. Viskas derinama individualiai, o plačiau apie tai rašau straipsnyje – Jaunavedžių fotosesiją: kada? Kur? Kiek? Ką? 

Ar fotografuojate ir svečius ar tik jaunuosius?

Mano giliu įsitikinimu, visi kas buvo pakviesti į Jūsų šventę privalo būti ir Jūsų nuotraukose (nebent Jūs pareikalausite kitaip). Todėl nepaisant to, kad pagrindinis mano dėmesys yra jauniesiems, visuomet yra fotografuojimi ir svečiai, būtinai tėveliai ir visi Jums artimiausi žmonės. Jūsų vestuvinėse nuotraukose bus visi ir viskas, kas Jums brangiausia.

Klauskite

+370 638 04532

    Jūsų vardas

    Jūsų el. pašto adresas

    Jūsų vestuvių data

    Jūsų klausimas