Vestuvių dienos ir fotografavimo planas
Iš patirties žinau, kad kiekvienos vestuvės savaip skirtingos, o ir tai suprantama – visi jaunavedžiai unikalūs.
Tačiau, kad būtų įamžinta viskas kas svarbu, o vestuvėse svarbu yra viskas – visuomet rekomenduoju laikytis tam tikro vestuvių fotografavimo plano.
Pasiruošimas
Dažniausiai vyksta ryte, bet tai nėra taisyklė. Pasiruošimo fotosesija gali būti įvairi:
- delikati nuotakos fotosesijos su chalatu;
- tik reportažinė – fiksuojant pasiruošimo momentus;
- portretinės nuotakos nuotraukos;
- nuotraukos su nuotakos tėveliais.
Pasiruošime gali vyrauti visi išvardinti punktai ar tik kai kurie, priklausomai nuo situacijos ir ko pageidauja jaunavedžiai.
Tas pats liečia ir jaunojo pasiruošimą, nors fotosesija su chalatu dažniausiai nesvarstoma.
Dažna situacija kai pasiruošimo metu jaunuosius skiria didelis atstumas (tarkime 100 km ir daugiau), o jųdviejų susitikimas planuojamas ceremonijos vietoje. Tuomet sprendžiant, kurio pasiruošimą fotografuoti – visada renkuosi jaunąją. Karalius vestuvėse svarbu, bet karalienė man svarbiausia, tuo labiau, kad imituoti (jei to reikia) kelis jaunikio pasiruošimo momentus labai paprasta vėliau dienos metu.
Ceremonija
Tai vieta, kurioje fotografas turi būti ypač atidus. Jei jaunųjų fotosesijos metu tam tikrus momentus galima pakartoti, ceremonijos metu – visi įvykiai nepakartojami. Tai vieta ir laikas nenuspėjamoms emocijoms. Ir kalbu ne tik apie jaunuosius. Nors jaunavedžių paleisti iš akių nevalia, negalima pamiršti ir svečių. Mamos, tėveliai ar net ir draugai kartais nuoširdžiai susigraudina, o to neįamžinus vestuvių istorija nebūtų papasakota pilnai. Man tai prilygtų momentų atėmimu ir gyventi su tuo būtų sunku.
Beje, jei ceremonija vyksta bažnyčioje, visuomet kunigo paklausiu, kokios bažnyčios vidaus taisyklės. Taip darau, nes vienur galima vaikščioti laisvai, kitur draudžiama beveik viskas, o ir iš patirties žinau, kad pagarbiai atsiklausus, kunigas gali žiūrėti palankiau ir leisti daugiau nei įpratai. Žinoma, fotografuojant ceremoniją svarbu laikytis pagarbaus atstumo ir siekiant geresnio kadro nelipti kunigui ant nugaros. Svarbūs ir jautrūs momentai įvyksta kai fotografas laikosi toliau ir priartinimui naudoja tam tikrą foto įrangą.
Nuotraukos po ceremonijos
Po ceremonijos siūlau padaryti bendrą nuotrauką su svečiais. Jei po ceremonijos suplanuotas ir šampano staliukas pasibuvimui su svečiais – stebiu viską per obejektyvą ir užfiksuoju įdomiausius momentus.
Su tėveliais nuotraukas stengiuosi padaryti iš karto prie bažnyčios. Viskas priklauso nuo situacijos, tačiau dažniausiai siekiu, kad jaunavedžiai su tėveliais turėtų tokias nuotraukas:
- Nuotaka su savo tėveliais
- Jaunikis ir nuotaka su nuotakos tėveliais
- Jaunikis su savo tėveliais
- Jaunikis ir nuotaka su jaunikio tėveliais
- Abu jaunavedžiai su savo tėveliais
Toliau nuotraukos su kai kuriais svečiais, pvz. kurie atvyko tik į ceremoniją ir pasveikinti, tačiau nedalyvaus vakarinėje dalyje.
Jaunavedžių fotosesija
Vykstama į jaunavedžių fotosesiją. Fotosesijos metu pagrandinis dėmesys skiriamas jaunavedžiams, tačiau jei kartu vyksta liudininkai, draugai ar poros – nei vienas neturi likti pamirštas. Mano įsitikinimu kiekvienas, kuris yra pakviestas į vestuves, privalo turėti nuotraukas. Fotosesijos metu nufotografuoju ir vien merginas, vien vaikinus, visas poras atskirai bei kartu su jaunavedžiais. Tai padaroma greitai ir gerai. Kalbant apie jaunavedžių fotosesiją, nuotraukos turi būti įvairios. Tai yra ir pagautų momentų (reportažas), ir fotosesija (kai fotografas pataria ką daryti).
Atvykimas į šventės vietą
Atvykus į šventės vietą jaunavedžiai dažniausiai eina 10-20 min. pailsėti ir pasiruošti priimti svečių sveikinimus. Per šį laiką nufotografuojama salė/šventės vietą, visos dekoro detalės ir viskas, kas jaunavedžiams svarbu ir kam buvo skirta tiek laiko, tiek materialinių išteklių.
Tuomet kai vyksta sveikinimai visada siūlau, kad tie kas pasveikino neskubėtų nueiti ir pasidarytų bendrą nuotrauką su jaunavedžiais. Taip esu tikras, kad su jaunavedžiais nuotrauką turės kiekvienas vestuvių šventės dalyvis.
Po sveikinimų visi susėda prie stalų.
Vakarinė dalis
Vakarinę dalį fotografuoju maždaug 25% iš visų fotografuojamų vestuvių. Ne todėl, kad taip noriu – tiek statistiškai pasirenka jaunavedžiai.
Vakaro metu ieškau emocijų. Kaip? Tarkime vienas iš svečių sako tostą ar kalbą apie jaunuosius, tai – įdomus ir svarbus momentas, kurį reikia nufotografuoti. Tačiau padarius tą nuotrauką, visuomet stebiu tosto ar kalbos klausytojus, nes būtent jų emocijos kaip juokas, nuostaba ir pan. primins apie ką buvo kalba.
Toliau, be abejo, pirmasis šokis, šeimos židinys ir kiti svarbūs momentai. Nors vakarinėje dalyje fotografuoju labiau stebėdamas, jei yra galimybė, visada jaunavedžių prašau skirti šiek tiek laiko ir vakarinei ar naktinei fotosesijai. Bent kelios tokios nuotraukos labai gražiai užbaigia vestuvių dienos istoriją.
Apibendrinant
Kaip ir minėjau šio įrašo pradžioje, kiekvienos vestuvės unikalios. Gal tai vestuvės be pasiruošimo ar vakarinės dalies, nes juk vienos taisyklės kaip švęsti nėra. Vestuvių dienos planas gali labai skirtis, tačiau visi tie skirtingi ir unikalūs momentai privalo būti įamžinti, ir įamžinti taip, kad žiūrėti ir prisiminti būtų gera.
O kaip Jūs įsivaizduojate savo vestuvių dienos ir fotografavimo planą? Jei Jūsų vestuvių diena jau įvyko, pasidalinkite komentaruose kaip praėjo Jūsų fotosesija, ar darytumėt kažką kitaip?
Aciu. Labai idomi ir naudinga informacija.
Ačiū Toma, džiaugiuosi.