Mantas Janavicius fotografas

Fotografas Mantas Janavičius

Kas Jus fotografuos?

Sveiki ir ačiū, kad apsilankėte mano foto paslaugų tinklalapyje.
Savo gyvenime turiu tris didžiąsias aistras – tai savo šeimą, finansų valdymą ir fotografiją.

Iki šios dienos negaliu atsakyti, ar fotografiją suradau aš, ar ji surado mane, o gal tai ir nėra taip svarbu. Svarbiausia, kad esu įsitikinęs, kad tai – mano gyvenimo būdas ir dalis.

Profesionaliai fotografuoju jau 12 metų. Per tą laiką įamžinau daugiau nei 450 vestuvių –  tai bent kelionė. Pasakojant net ir labai glaustai, parašyčiau storą knygą. Todėl pasakysiu tik tiek – vertinu kiekvieną akimirką, kiekvieną pažintį ir su džiaugsmu viską pakartočiau dar kartą. Kelionė tęsiasi ir gal būtent Jūs būsite mano tolimesnės kelionės dalis, o aš Jūsų.

Mano vestuvių fotografavimo stilius.

Būsimi Jaunavedžiai dažnai manęs klausia, koks mano fotografavimo stilius: reportažinis, režisūsirinis, meninis..?
Ir man visada kiek sunku atsakyti į šį klausimą. Fotoaparatas yra pagrindinis mano darbo įrankis, aš suprantu visas jo galimybes, gerai išmanau šviesą, kuri padeda pasiekti norimą rezultatą. Žinau, kad esu gerai išugdęs įgūdžius, pabrėžti žmonių grožį (tam atidaviau ir vis dar skiriu daug savo gyvenimo laiko). Galiausiai, mano fotografuotų žmonių įvertinimai patvirtina, kad esu teisingame kelyje.

Bet tiesa ta, kad labiausiai apibūdinčiau save kaip stebėtoją. Kiekvieną kartą susitikus su poromis man įdomu matyti jų tarpusavio ryšį, suprasti jų gyvenimo patirtį ir kelią, kuris atvedė iki šio momento. Mane „veža“ žmonių panašumai ir skirtumai, kuriais jie vienas kitą papildo.

Esu įsitikinęs, kad taip gimsta istorija ir nuotraukos apie žmones, kurie yra fotografuojami. Tai nereiškia vien reportažinių nuotraukų (tik momentų gaudymą). Visada labai rekomenduoju skirti laiko ir fotosesijai, kurios metu tai pat labai svarbu, kad nuotraukos atspindėtų Jaunavedžių asmenybes, ryšį su tėveliais ir kitais artimaisiais.Idėjos fotosesijai, kaip atsistoti ir kt. yra smulkmena (nors ir svarbi), įgūdis, kurį gali išsiugdyti kiekvienas fotografas, jei tik skirs tam pakankamai laiko ir išteklių. Tačiau suvokti, matyti, suprasti ir stebėti žmones per savo gyvenimo prizmę, o taip ir atrasti unikalų savo kaip fotografo braižą tai – tikrai kažkas nepaprasto ir labai vertingo.

Todėl į klausimą, koks mano fotografavimo stilius, matomai, būtų galima atsakyti, kad jį man padiktuoja Jaunavedžiai: jų tarpusavio ryšys, jų gyvenimo patirtis, jų aplinka. Jie patys sukuria savo istoriją ir savo nuotraukas, ko pasekoje, jos yra pagal Jaunuosius, o ne pagal fotografą.