Internetinėje erdvėje patarimų kaip išsirinkti vestuvių fotografą savo šventei yra tikrai nemažai. Kartotis nenoriu. Tad stengsiuosi glaustai ir tik apie esminius klausimus:

1.Kada pradėti ieškoti fotografo?
2.Kur ieškoti ir į ką atkreipti dėmėsį ieškant fotografo?
3.Kiek normalu mokėti už fotografo paslaugas ir kodėl?
4.Pokalbis su fotografu susitikimo metu.

 1. Renkantis vestuvių fotografą iki Jūsų šventės likus metams ar daugiau rinksitės iš ko norite. Jei rinksitės fotografą iki Jūsų šventės likus 5 mėnesiams ar mažiau, dažniausiai teks rintis iš to kas dar liko. Tad, jei yra galimybė rinktis ankščiau – delsti nevertėtų.
 2. Jeigu man vėl reikėtų ieškoti vestuvių fotografo,  Google suvesčiau raktažodį “vestuvių fotografai”. Tinklapyje wed.lt taip pat nemažas fotografų pasirinkimas. Žinoma, bus pateikta gausybė vestuvių fotografų ir skirti laiko jų peržiūrai, deja – reikės!
  Žinau, kad kai kurie Jaunieji fotografą renkasi ne vieną mėnesį. Visgi, mano nuomone yra keli būdai kaip pagreitinti paiešką:
  Forumai su atsiliepimais ir rekomendacijomis, gali būti gera pagalba atsirenkant kelis fotografus. Svarbu, kad tai būtų atsiliepimai iš nuotakų, o ne nuomonės, kurios dažnai negali būti niekuo pagrįstos, o priešingai – labiau klaidinančios.
  Siūlyčiau atlikti “BLIC peržiūrą”. Apsilankęs fotografo tinklapyje pirma ieškočiau  WOW, PUIKU ir pan. nuotraukų.  Kitaip tariant, nuotraukų, kurios nejučia priverstų mane tinklapyje pasilikti. Jei fotografo darbai manęs neįtikintų peržiūrėjus iki 10 nuotraukų, jį tiesiog atmesčiau kaip netinkamą savo vestuvėms įamžinti. Tai jokiu būdu nereiškia, kad fotografas yra blogas, tiesiog jo matymas Jums netinkamas.  Jei nuotraukos Jus patraukia, tuomet galima skirti laiko  – labiau pasidomėti fotografu bei jo darbais.
  Vestuvių fotografų paieškas susiaurinti pagal pageidaujamą biudžetą ir miestą padės ir vestuvių katalogas http://www.vestuviupadejejas.lt/katalogas/vestuviu-fotografai/36
  Tiesa, norint išnaudoti šio katalogo privalumus reikės užsiregistruoti kaip Jauniesiems, bet tai truks vos kelias minutes, o vestuvių planavime tai puikus pagalbininkas.
 3. Būti fotografu nėra pigu, o būti geru fotografu – brangu. Foto įrangos kaina yra tik dalis išlaidų. Daugiausia kainuoja kasmetiniai apsilankymai fotografų konvencijose bei beribiai tobulėjimo seminarai, kurių vienas gali kainuoti ir 5000 eurų. Natūralu, kad už fotografą, kuris daug investuoja į save, tiek laiko, tiek ir materialių išteklių, gali reikėti paskirti ir iki 3000 eurų savo vestuvių biudžeto. Visgi yra ir gerokai mažiau apmokamų fotografų, pavyzdžiui, fotografas, kuriam vestuvių fotografija yra tik papildomas uždarbis prie jo pagrindinio darbo, gali užtekti ir 200 eurų, tačiau, žinoma, tai atsispindės ir Jūsų vestuvinėse nuotraukose.
  Nepaisant to, ar fotografo paslaugos kainuoja 300 ar 3000 eurų, Jums paprašius jis turi pagrįsti savo fotopaslaugų kainą be jokių keblumų.
 4. Ko klausti fotografo susitikus? Kaip jau minėjau, internetinėje erdvėje patarimų daug; dažniausiai savo tinklapyje fotografai pateikia geriausius fotodarbus, tad susitikimo metu nuotraukų albumas su daugiau nuotraukų iš vienų vestuvių yra būtinybė. Taip pat sutarties sąlygos, pateikiamų nuotraukų skaičius, transporto išlaidos ir kt. yra svarbios detalės, kurias pamatyti bei aptarti būtina. Tačiau yra viena “žmogiška” detalė, apie kurią neužsimenama – ar fotografas tikrai supranta, kad dirba Jums?!
  Tai yra visapusiška pagalba Jūsų pageidavimams, lankstumas pagal Jūsų vestuvių dieną, patarimai dėl fotosesijų vietų, detalių, nuoširdus ir atviras bendravimas ir įsiklausymas į Jūsų norus. Pirmas pokalbis su fotografu gali užtrukti iki 2 valandų, tačiau per šį laiką yra galimybės pažinti fotografą kaip žmogų, suprasti jo atsakomybę darbui ir ar jis tikrai pasiruošęs padaryti viską, kad Jūsų vestuvių nuotraukos būtų išskirtinės bei pateisinti lūkesčius.
  Aš dažnai sakau Jauniesiems, kad visuomet elgiuosi su žmonėmis taip, kaip norėčiau, kad elgtųsi su manimi. Aš atiduodu tik tokias nuotraukas, kokias norėčiau gauti pats. Mano nuomone, tai yra vienas iš esminių sėkmingo bendradarbiavimo ir nuostabių nuotraukų veiksnių.

 

Sėkmės Jūsų paieškose ir visiems linkiu stulbinamų nuotraukų!