Kai pradėjau fotografuoti vestuves, pamačiau, kad Lietuvoje žinių, kaip tai daryti gerai, buvo nedaug, o ir tas nedidelis informacijos kiekis kitų fotografų kaip konkurencinė paslaptis buvo stropiai laikomas paslaptyje. Norėjau kažko kitokio, uniklaus, tiek nuotraukų, tiek supratimo prasme.


Todėl paieškas apie vestuvių fotografavimo meną nukreipiau į užsienį. Tai kainavo nemažai materialinių išteklių ir iš pirmo žvilgsnio atrodė neatsakinga bei tik aistra grįsta investicija. Ne viskas kaip šiandieną buvo pasiekiama internetu, todėl kelionės į užsienį buvo dažnos. Neperdėsiu sakydamas, kad patirtis aplankant žymiausius pasaulio vestuvių fotografus man buvo neįkainuojama ne tik kaip fotografui, bet kaip ir asmenybei. Be gautų vertingų žinių apie fotografijos subtilumus ir iššūkius vestuvėse, buvo išsiugdytas supratimas apie vestuvių dienos svarbą ir pagarbą jauniesiems. Atsimenu paklausus vieno įtakingiausių visų laikų vestuvių fotografo Jerry Ghionis, ką man daryti, kad tapčiau dar geresniu fotografu, Jerry’s atsakė: – tapk geresniu žmogumi. Tuo metu iki galo to nesuvokiau, tačiau šiandieną žinau labai aiškiai: visiška atsakomybė savo darbui, pagarba Jaunųjų dienai ir jų momentams, nuoširdus dėkingumas, jog man kaip fotografui yra suteikta galimybė šią dieną būti šalia Jaunųjų.

Dabar mano išvykos į seminarus yra kasmetinis įvykis. Bendravimas su kolegomis fotografais skirtingose pasaulio šalyse yra kaip susitikimas su senais pažįstamais. Radau, ko ieškojau ir gavau, kas neišvengiama –  fotografinio vakarietiškumo.

Per pastaruosius 4-5 metus pastebėjau, kad vestuvių fotografijos lygis Lietuvoje žymiai pakilo. Nemažai kolegų iš Lietuvos sutinku skirtinguose fotografų seminaruose ir konvencijose įvairiose šalyse. Fantastiška ir tai, kad lietuvių nuotraukos konkursuose vertinamos vienais aukščiausių balų. Tikiu, kad į save investuojantys fotografai tobulėja ne tik techniškai, bet ir morališkai, o to pasekoje Lietuvos vestuvių fotografai, jų fotografavimo stilius, požiūris ir bendravimas tampa  vis labiau vakarietiškas.

Kaip tokius fotografus rasti savo vestuvėms? Interneto platybėse pasiūlymų daug, o mano rekomendacijos –  gegužės mėnesį šiame dienoraštyje 🙂